about us مراقبت های ویژه پرستاری از بیماران روانپزشکی - شبانه روزی در تهران about us

بهداشت روان :

تغییرات و اختلالات سلامت روانی بسیار سخت قابل تشخیص است زیرا آزمایش یا تست تشخیصی یا مطالعه رادیوگرافیک قطعی برای اختلالات روانی وجود ندارد که بتوان از این طریق اختلال را تمایز داد. بیماران ممکن است در ابتدا به دلایل مختلف به درمانگر مراقبت اولیه مثل پزشک عمومی مراجعه کنند از قبیل اضطراب، بی خوابی، درد های عمومی و منتشره، یا دردهای جسمی دیگر.

بررسی و شناخت تاریخچه بیمار بایستی شامل سابقه اختلالات طبی قبلی، هر گونه مشکل بهداشت روان قبلی و دوره درمان آنها، داروهای مصرفی جاری، سوابق اجتماعی (شامل عادات، شغل، تمرین و ورزش، مصرف مواد)، زمینه فرهنگی، عوامل محیطی، سابقه خانوادگی، تغییرات میل جنسی یا لیبیدو (libido)، اشتها یا خواب باشد. معاینات فیزیکی روی مشکل اصلی از نقطه نظر بیمار و ردگیری پیشرفت علائم بیمار به ترتیب تقویمی از زمان بروز متمرکز است. معاینات وضعیت روانی با تمرکز بر ظاهر بیمار، فعالیت و رفتارهای وی، عاطفه، خلق، کلام، محتوای افکار، فرآیندهای فکری، شناخت، قضاوت و بینش و بصیرت تکمیل می شود.

اکثریت بیماران به صورت سرپایی و یا با پرستاران در منزل مراقبت می شوند. بستری شدن در بیمارستان برای آن دسته از بیماران در نظر گرفته می شود که :
♦ بخاطر بیماری شدید توان مراقبت از خود را ندارند
♦ برای خود یا دیگران تهدید جدی محسوب می شوند
♦ مراقبت از خودشان را نادیده می گیرند
♦ خشن بوده یا رفتار نامناسب و عجیب دارند
♦ دارای افکار خودکشی هستند
♦ دارای افکار پارانویا هستند
♦ دارای هذیان هستند
♦ اختلال قضاوت چشمگیر دارند.

بیماران دارای اختلال بهداشت روان همزمان نیز در بخش داخلی بستری می شوند، اگر شرایط طبی آنها مستلزم درمان و مراقبت دارویی و پزشکی باشد. مراقبت از بیماری که به خاطر مشکلات داخلی یا جراحی در بیمارستان بستری شده است، به معنی نادیده گرفتن نیازهای مراقبتی وی برای اختلال افسردگی (depression) یا اسکیزوفرنی (schizophrenia) وی نیست. ممکن است مشکل جسمی در نتیجه مشکل روانی رخ داده باشد. بیمارانی که به علت اختلال خوردن دارای تغذیه کافی نیستند ممکن است دچار عدم تعادل آب و الکترولیت شوند یا نقص عملکرد قلبی داشته باشند. بنابراین مراقبت از بیماران به صورت مراقبت کلی نگر و شامل مشکلات جسمی و روانی است . خدمات پرستاری رز با دارا بودن پرستارانی مجرب آماده ی ارائه خدمات به بیماران روانپزشکی می باشد

خدمات پرستاری رز در شبکه های اجتماعی

گوگل پلاسیوتیوبآپاراتتلگراماینستاگرام

تماس با ما

  • ایران تهران منطقه ۲۲ شهرک گلستان
  • تلفن : ۴۴۷۶۹۱۰۸ - ۰۲۱  -  ۴۴۷۶۹۱۳۲ - ۰۲۱
  • موبایل : ۰۹۱۲۰۱۳۱۷۵۱ - ۰۹۱۲۰۱۳۱۷۵۰
  • ساعات کاری : شبانه روزی
بالا